آموزش سئو وردپرس: پیوند یکتا و url (جلسه چهارم)

لینک یکتا
لینک یکتا،یک URL ساده برای پست های شماست. به صورت پیش فرض عنوان پست به صورت viperchill.com/?p=38 است اما اگر شما به URL این پست نگاهی بیندازید، آدرس پست به صورت http://www.rseo.ir/wordpress-seo است.

کدام یک بهتر به نظر می رسد؟

نه تنها این نوع فرمت، به بازدیدکنندگان قبل از کلیک بر روی لینک می گوید که این صفحه در مورد چه موضوعی است، کلمات موجود در URL اگر مرتبط با عبارات جست و جو شده باشد در مورتوهای جست و جو به صورت “های لایت” و پررنگ نمایش داده می شود.
برای تغییر پیوندیکتا می توانید به سادگی به مسیر Settingsتنظیمات پیوند های یکتاPermalinks بروید. من در حال حاضر از فرمت های زیر در آرسئو  استفاده کردم:

آموزش سئو وردپرس: پیوند یکتا و url (جلسه چهارم)

برخی از افراد دوست دارند در پیوندهای یکتا دسته بندی داشته باشند،اما من ترجیح می دهم آدرس پیوند یکتا را تا حد امکان کوتاه کنم. یکی از دوستان اشاره کرده که سریع ترین روش ( در جست و جو در پایگاه داده) استفاده از /%post_id%/%postname%/ است.من این مورد را فقط برای سایت های بسیار بزرگی که در وردپرس ساخته می شوند توصیه می کنم.

این مورد برای وبلاگ های تازه ایجاد شده خوب است اما اگر شما این تغییرات را در بلاگ جدید ایجاد می کنید، اطمینان حاصل کنید که پلاگین تغییر مسیر را نصب کرده اید.این پلاگین URL های قدیمی را به روش “موتور جست و جو پسند” حرکت خواهد داد.همچنین به خاطر داشته باشید،زمانی که در حال نوشتن یک مقاله هستید عنوان پست های خود را کوتاه کنید زیرا به صورت پیش فرض در آدرس URL پست شما، از تمام کلمات عنوان شما استفاده خواهد شد.

لیست دورهایآموزش سئو وردپرس:

آموزش سئو وردپرس: معرفی (جلسه اول)

آموزش سئو وردپرس: Pingbacks (جلسه دوم)

آموزش سئو وردپرس: لینک های داخلی/ کوتاه (جلسه سوم)

آموزش سئو وردپرس: پیوند یکتا و url (جلسه چهارم)

آموزش سئو وردپرس: ویژگی های معنوی Alt (جلسه پنجم)

آموزش سئو وردپرس:متا سایت (جلسه ششم)

آموزش سئو وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 1 =