چگونه در مصرف اینترنت گوشی صرفه جویی کنیم؟

روش اول :

باید اول بر نامه هایی که بیش از اندازه اینترنت مصرف می کنند را به هنگام استفاده از بسته غیر فعال کنید و زمانی که به وای فای متصل هستید از ان برنامه ها استفاده کنید مانند برخی از برنامه های ادیت تصویر / گیم هایی با حجم مصرف اینترنتی بالا و . . .

این کار را می توانید از بخش data usage کنترل کنید ، وقتی در گوشی خود به این بخش وارد می شوید تمامی برامه هایی که از اینترنت شما استفاده می کنند را برای شما لیست می کند و به شما این اجازه را می دهد که وارد هر کدام از برنامه ها شده و مصرف اینترنت ان ها را قطع کنید مانند برنامه هایی از قبیل : واتس اپ / تلگرام / اینستاگرام / گوگل و . . .

روش دوم :

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها

یکی دیگر از ترفندهای کاهش مصرف دیتای موبایل این است که نوتیفیکیشن آن برنامه را غیرفعال کنید. برای این کار می توانید به قسمت تنظیمات اپلیکیشن مورد نظر بروید و نوتیفیکیشن آن را غیر فعال کنید.

عکس زیر قسمت Notification and Sounds برنامه تلگرام را نشان می دهد که می توانید در آن نوتیفیکیشن پیام ها، گروه ها و کانال ها را فعال یا غیر فعال کنید.

روش سوم :

نصب نرم افزار های مدیریت داده

یعنی شما می توانید به راحتی وارد بازار و یا گوگل پلی شده و یکی از بهترین نرم افزار های مدیریت داده را بر روی گوشی خود نصب کنید .

این برنامه ها چه کاری انجام می دهند ؟ این برنامه مصرف اینترنت شما را کنترل می کنند ، یعنی به شما اطلاع می دهند که برنامه ای در گوشی شما بیش از اندازه مصرف داده دارد ایا می خواهید غیر فعال کنید ؟ و شما می توانید در این حالت برنامه هایی که اینترنت شما را بیش از اندازه استفاده می کنند را یر فعال کنید .

این برنامه ها می توانند مصرف شما را نیز محدود کنند یعنی چه ؟ یعنی شما ۱۰ گیگ اینترنت فعال دارید ولی می توانید با تنظیم کردن برنامه ، هر روز ۱ گیگ از داده تان را استفاده کنید .

می توانید زمان مشخص کنید یعنی بعد از ساعت مشخص و یا روز مشخص اینترنت به صورت خودکار وصل و یا قطع شود .

صرفه جویی در مصرف اینترنت گوشی

روش چهارم غیر فعال کردن بروز رسانی برنامه های گوشی موبایل

یکی از راهکارهایی که باعث صرفه جویی در مصرف اینترنت موبایل می شود این است که به بخش تنظیمات Google Play بروید  منوی سمت چپ را باز نموده و در بخش تنظیمات،گزینه Auto-update apps را انتخاب کنید و در صفحه باز شده آپدیت خودکار برنامه هارا غیر فعال کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ۸ایران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =