تاریخچه طراحی سایت

طراحی سایت

امروزه طراحی سایت به یکی از رقابت ترین فضاها برای متخصصان این حوزه تبدیل شده و انقدر طراحان خلاقانه عمل می کنند که وارد هر سایتی می شویم از فضای قبلی زیباتر است. اما اینبار می خواهیم نگاهی به تاریخچه طراحی سایت بیندازیم پس با ما همراه باشید.

هنگامی که ما برای اولین بار به اینترنت معرفی شدیم بخش های IT به دلیل پیچیدگی برنامه نویسی اکثر وب سایت ها را ساخته و مدیریت می کردند. امروزه طراحی وب سایت به تنهایی به یک صنعت تبدیل شده است. طراحی عالی وب برخی از مشاغل را به سمت رشد و شکوفایی سوق داده است. در حالی که حضور بد وب باعث شکست دیگران می شود. وب سایت شما چیزی فراتر از یک ابزار اعتبار سنجی است. طراحی وب امروز به چیزی بیشتر از قرار دادن تصویر عالی نیاز دارد. طراحان سرعت بارگذاری، قرارگیری محتوا و بهینه سازی SEO را بسیار در نظر می گیرند. نیازی به گفتن نیست که طراحان اکنون باید نحوه نمایش یک وب سایت را در صفحه های مختلف بررسی کنند.


برای بسیاری از مشتریان احتمالی شما درب ورودی وب سایت مهم ترین اعتبار سایت شماست. بیایید به برخی از تأثیرگذارترین طراحی وب سایت ها و تأثیر آنها بر کل صنعت را بررسی کنیم.

HTML

در روزهای اولیه طراحی وب سایت تنها راه واقعی برای ایجاد ساختار از طریق قدرت <جدول> بود. با محدودیت بسیار، بسیاری از سایت های اولیه بسیار اساسی بودند. هدف اصلی جداول ایجاد ساختار برای اعداد بود، اما طراحان به سرعت از آنها برای ایجاد ساختار سایت استفاده کردند. مشکل این بود که این ساختارها بسیار شکننده و نگهداری آنها دشوار بود. فوایدی از جمله توانایی ترازبندی عمودی عناصر وجود داشت. جداول همچنین راه را برای شبکه های آینده هموار کردند.

Flash عصر طلایی انیمیشن وب

Flash چشم انداز طراحی وب سایت را تغییر داد. برای اولین بار طراحان می توانند هر شکلی را ایجاد کنند، انیمیشن اضافه کنند و سایت های جذاب تری را بیش از گذشته با استفاده از یک ابزار واحد ایجاد کنند. صفحه آخر همه اطلاعات را در یک فایل منفرد جمع می کند تا بارگیری شود. مسئله اصلی این بود که در هر کاربر وب افزونه Flash نصب نشده است و بارگیری سایت های Flash بسیار بیشتر طول می کشد. عصر Flash برای ما صفحات پراکنده و مقدمه های متحرک به ارمغان آورد. در حالی که هنوز از Flash استفاده می شود ، سقوط آن به دلیل عدم «جستجوی کاربر» بود و مصرف زیاد قدرت پردازش باعث شد که اپل در سال ۲۰۰۷ برای انتشار آیفون ، آن را پشت سر بگذارد.

CSS انعطاف پذیر برای ایجاد

اندکی پس از ایجاد Flash ، CSS به صحنه راه پیدا کرد. هرچه کاربران بیشتری به اینترنت می روند ، سرعت به یک موضوع مهم تبدیل می شود. فکر CSS ساده است. محتوا و ارائه را جدا کنید. محتوای سایت در HTML بود و سبک سایت در CSS کدگذاری می شد. تلاش اولیه برای CSS نتیجه پشتیبانی ضعیف از مرورگر بود. خوشبختانه در سالهای اولیه جنگید و امروزه نیز کاملاً مورد استفاده قرار می گیرد. CSS ممکن است مهمترین زبانی باشد که یک طراح وب باید بداند!

عصر موبایل

دستگاه های تلفن همراه و تلفن های هوشمند نحوه استفاده و تفکر مردم درباره وب را تغییر داده اند. در سال ۲۰۰۷ ، اکثر سایت ها از نظر استاندارد سازگار با موبایل” نبودند. علاوه بر این ، استفاده از وب در یک دستگاه تلفن همراه اغلب ناامید کننده بود. این طراحان وب را مجبور به ایجاد رویکرد بهتری برای طراحی وب موبایل کرد. این مرز جدید سوالات زیادی را ایجاد کرده است. آیا باید یک سایت موبایل کوچک شود؟ آیا باید استاندارد هایی برای موبایل ایجاد کنیم؟ چگونه سرعت آن را افزایش دهیم تا کاربران داده را هدر ندهند؟ پاسخ به صورت شبکه ۹۶۰ ارائه شد. بوت استرپ و بنیاد پایه ای برای دنیای وب جدید تلفن همراه شدند.

طراحی تعاملی

با افزایش استفاده از اینترنت تلفن همراه ، طراحی موبایل شماره یک شد. در سال ۲۰۱۰ یک طراح وب درخشان و باهوش به نام Ethan Marcotte نحوه برخورد با وب سایت موبایل را به چالش کشید. وی به جای ایجاد یک سایت تلفن همراه جداگانه، پیشنهاد داد که از همان محتوا استفاده شود اما در طرح های مختلف و بسته به اندازه صفحه طراحی شود. این تولد Design Responsive بود.
از نظر فنی ، ما هنوز از HTML و CSS استفاده می کنیم ، بنابراین بیشتر یک پیشرفت مفهومی است. مزیت اصلی طراحی پاسخگو برابری محتوا است ، به این معنی که در همه جا یک وب سایت است.

خلاصه مطلب

در این مطلب برای شما درباره تاریخچه طراحی سایت و ابزارهایی که به طراحی سایت کمک کردن تا کامل شود را برایتان بیان کردیم و هر کدام را توضیح  دادیم که امیدواریم مورد توجهتان بوده باشد و توانسته باشید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =